Péče o hodinky Nautica

Úvodní strana » O hodinkách » Péče o hodinky

spona

Úprava řemínku

Chcete-li odpojit kovový tah od spony, jak je znázorněno na obrázku, použijte špendlík nebo malou kancelářskou sponku. Poté vsuňte stěžejku do požadovaného otvoru ve sponě.

Měření uplynulého času pomocí otočného kroužku (lunety)

Pokud jsou vaše hodinky vybaveny otočným vnějším ciferníkem s čísly a ukazateli, můžete ho použít k označení doby zbývající pro určitou činnost, nebo od doby činnosti.
Zbývající čas - nastavte vnější kroužek tak, aby trojúhelník směřoval k okamžiku, kdy bude konec vaší aktivity.
Startovní čas - nastavení trojúhelníku na čas počátku vaší aktivity.

INDIGLO noční osvětlení

Některé hodinky Nautica disponují funkcí INDIGLO nočního osvětlení, které osvětluje celé hodinky jednotným a jasným světlem. To umožňuje vynikající čitelnost i ve špatných světelných podmínkách a v noci. Stačí stisknout příslušné tlačítko pro aktivaci.
POZOR: Stisknutím tlačítka pod vodou si hodinky nezachovají odolnost proti vodě.

Šroubovací korunka

Některé více odolné analogové hodinky proti vodě vyžadují, aby korunka pro nastavení času byla zašroubována. Pokud mají vaše hodinky výstupek se závity, musíte korunku pro nastavení času odšroubovat. Po nastavení času korunku opět zašroubujte. Zatlačte ji směrem proti vysunutému závitu a otáčejte ve směru hodinových ručiček až na konec závitu.

Tachymetr

Tachymetr měří rychlost v závislosti na známých délkových úsecích (například kilometrovník na dálnici) pomocí stopek. Spustíte stopky, když minete výchozí bod a zastavíte je v cíli. Pak můžete číst vaši rychlost v jednotkách za hodinu na stupnici.

Odolnost proti vodě

Pokud jsou vaše hodinky odolné proti vodě, je tato informace uvedena na ciferníku nebo na zadním víčku.
50 metrů vodě odolné hodinky odolávají tlaku vody do 86p.sia (rovná se ponoření do 50 metrů pod hladinou moře) a prachu tak dlouho, dokud sklíčko, korunka a pouzdro zůstávají nedotčeny.
100 metrů vodě odolné hodinky odolávájí tlaku vody do160p.sia (rovná se ponoření do100 m pod hladinou moře) a prachu tak dlouho, dokud sklíčko, korunka a pouzdro zůstávají nedotčeny.
POZNÁMKA: Korunka musí být našroubována na závit, aby odolnost proti vodě byla zajištěna.

Hodinky Nautica | Profesionální tvorba www stránek, webdesign - webové prezentace
Úvodní strana  |  Kolekce  |  Registrujte se  |  O hodinkách  |  Prodejny  |  Kontakt